STYL NOWOCZESNY: JAK WPROWADZIĆ NOWOCZESNOŚĆ I ELEGANCJĘ DO SWOJEGO WNĘTRZA.


Jak urządzić nowoczesne wnętrze?

Styl nowoczesny jest ponadczasowy i praktyczny. Wnętrze w stylu nowoczesnym charakteryzuje się prostymi, o nieskomplikowanej formie meblami, np. w kształcie kwadratu, prostokąta czy sześcianu oraz minimalistyczną ilością detali i zdobień. Głównym jego założeniem jest zasada “mniej znaczy więcej”, która odnosi się nie tylko do mebli, detali oraz zdobień, lecz także do kolorystyki i rozmieszczenia ścian we wnętrzach. Ważnym elementem stylu nowoczesnego jest przestrzeń, dlatego bardzo często łączy się sąsiadujące ze sobą pomieszczenia, np. salon z kuchnią, a sypialnię z łazienką. W ten sposób powstają przestronne i jasne wnętrza.  

 

Przestronny salon z turkusową kanapą, przeszkleniami i stylowymi zasłonami - idealne połączenie nowoczesności i elegancji.

5 sposobów na nowoczesny salon


1.Odważne akcenty

Wnętrza w stylu nowoczesnym są oszczędne w formie i dekoracjach, ale lubią wyraźne akcenty. Akcentem takim może być na przykład ściana wyróżniająca się fakturą, tapetą, bądź kolorem lub ciekawy mebel o zaskakującym, nietypowym kształcie (stół lub sofa) albo rzeźba, czy oryginalna grafika, która będzie dominowała we wnętrzu. 

 

PODŚWIETLANA DREWNIANA MAPA NA ANTRACYTOWEJ ŚCIANIE.


2.Nowoczesne kolory

Duże znaczenie przy urządzaniu nowoczesnego wnętrza ma także kolorystyka. Biel, czerń, szarość, a także beże tworzą najbardziej pożądaną paletę kolorów. Takie barwy przynoszą odprężenie i relaksują. Stonowaną kolorystykę możemy jednak przełamać innymi bardziej wyrazistymi kolorami , które urozmaicą naszą aranżację. Może być to kolor czerwony, pomarańczowy bądź niebieski, ale użyty tylko w detalach. 

 

3.Magia światła w nowoczesnym wnętrzu

W nowoczesnym wnętrzu oświetlenie ma pełnić zarówno rolę użytkową jak i ozdobną. Ozdobą może być sam kształt oprawy, nie tylko efekt świetlny jaki powstanie na oświetlonej powierzchni. Odpowiednio dobrane światło potrafi czasami ożywić całkiem pustą ścianę na przykład na ścianach ze strukturą, gdzie światłocień podkreśli trójwymiarowość materiału. Systemy domów inteligentnych pozwalają także na możliwość programowania spersonalizowanych scenariuszy oświetleniowych, dzięki temu pomieszczenia w zależności od pory dnia mogą stać się przytulne lub pełne dynamiki. Oprócz światła sztucznego równie ważne jest także światło naturalne, a co za tym idzie charakterystyczne w tym stylu są duże okna. 

 

Nowoczesny budynek z dużymi przeszkleniami.4.Materiały

Materiały w dużej mierze decydują o charakterze wnętrza w stylu nowoczesnym. Bardzo popularna jest drewniana podłoga, jednak powinna być ona ograniczona do desek bez słojów i zbędnych detali. Często używane są także wielkoformatowe płytki ceramiczne, beton, wykładzina winylowa lub żywica epoksydowa. Posadzka powinna być jednolita w całym wnętrzu. Natomiast do wykończenia ścian wykorzystuje się beton, panele 3d kamień lub płytki, najlepiej w dużych wymiarach. Charakterystyczne jest też łączenie faktur na przykład powierzchni matowych z błyszczącymi albo szkła laminatów i metali z grubo plecionymi tkaninami drewnem i betonem. Dzięki temu wnętrze staje się dynamiczne i nie panuje w nim monotonia. 

 

5.Rośliny w nowoczesnych wnętrzach


W nowoczesnych aranżacjach wnętrz często pojawiają się rośliny w donicach, na przykład monstera, strelicja czy skrzydłokwiat. Dzięki nim pomieszczenia bardziej sprzyjają dobremu samopoczuciu i zdrowiu, dając przyjemną przestrzeń do życia. 

 

Zielona, duża roślina w żółtej donicy, z tyłu w tle żółta zasłona.